ما در انیمیشن سریالی مرد خانواده با ماجراهای بامزه و اغلب احمقانه خانواده گریفین همراه میشویم.

خانواده ای ۵+۱ نفره که در‌ کوهاگ زندگی میکنند.

پخش این انیمیشن از سال ۱۹۹۹ از شبکه فاکس شروع شد و همچنان پس از پخش ۱۶ فصل پخشش ادامه دارد.

این سریال دو ویژگی جذاب دارد:

۱-شخصیت پردازی بی نظیری دارد

۲-سراسر شوخی و خنده است

باید بگویم این سریال بغایت خنده دار است.

چنانکه اکثر منتقدان با تمام ایرادهایی که از سریال گرفته اند اما روی خنده دار بودن انیمیشن اذعان داشتند.

فمیلی گای یا مردخانواده ۱۳ بار نامزد دریافت جوایز امی و ۱۱ بار نامزد دریافت جایزه Annie شده‌است که از این بین، برندهٔ چهار جایزه امی و سه جایزه Annie شده‌است

ست مک فارلن خالق اثر علاوه بر سرپرستی تهیه کنندگان و نویسندگان صداپیشگی چهار شخصیت اصلی سریال را برعهده دارد.

از دیگر صداپیشگان انیمیشن میشود به‌ الکس بورستین؛میلا یس؛ست گرین واشاره کرد

{معرفی شخصیتها}

"پیتر گریفین":پدر بغایت خنگ؛بی مسئولیت؛بی ادب؛خوشگذران و پر خور خانواده!!!

او مرد اول خانواده و سریال است.

مردی که از خوردن شیاف لذت میبرد؛در چهل سالگی درست دستشوئی کردن را یاد میگیرد؛یک الاغ را به عنوان دندانپزشک آرمان شهرش انتخاب میکند و غذای دوسال خانواده را میخورد و ادعا میکند که سیر نشده است!!!!!

مطمئنا از تماشای کارهای احمقانه او از شدت خنده دل درد خواهید گرفت.

"لوئیز گریفین":مادر خانواده.

عالی‌ترین فرصت برای خرید گوشی همین الانه!

لوئیز برخلاف پیتر شخصیتی عاقل دارد و مادری مهربان است‌اما فقط کمی پررو است!!!او خانه دار است اما به پیانو هم تسلط دارد.

"کریس گریفین":پسر بزرگ خانواده.

او بسیار کم هوش است و مانند پدرش بسیار اصافه وزن دارد.او برخلاف هوش کمش استعداد زیادی در نقاشی دارد.او هم با دیالوگ ها و کارهای احمقانه سهم بسزایی در خنداندن مخاطب دارد

"مگ گریفین":تنها دختر خانواده که به ملکه درام مشهور است.دختری بی دست و ‌پا که مثل اکثر دخترها درگیر مد است و علاقه زیادی به دوست شدن با پسرها دارد که البته اغلب ناموفق است.

"استووی گریفین":جذاب ترین شخصیت سریال!!!

جذاب از این حیث که با‌ وجود خردسالی کردار‌‌ و رفتارش مانند بزرگسالان است؛حرفهای فلسفی میزند(باآن لهجه بریتانیایی اش)؛و دارای ضریب هوشی بالاست.

او سعی در نابودکردن جهان دارد و تقریبا از همه چیز و همه کس متنفر است.به جز عروسکش روبرت ‌و مرگ(شخصیتی در همین سریال که همانند عزرائیل خودمان است)

"برایان گریفین":سگ خوش صدا؛باهوش و‌منتقد‌ خانواده.او مانند انسان رفتار میکند و علاقه زیادی به مارتینی دارد.او از تمامی شخصیتها منطقی تر است و به همین خاطر نقشی اساسی در حل مشکلات خانواده دارد.

عالی‌ترین فرصت برای خرید گوشی همین الانه! عالی‌ترین فرصت برای خرید گوشی همین الانه! مشاهده

از دیگر شخصیتهای سریال میشود به گلن کواگمایر مرد منحرف و دائم روابط و دائم اللبخند؛کلیولند مرد بی حال به همراه خانواده اش؛جو که با وجود معلولیت جسمی یک پلیس شجاع است به همراه خانواده اش و هربرت پیرمرد مرموزی که سرباز جنگ جهانی بوده اشاره کرد

{ویژگی ها}

یکی از ویژگی‌های مرد خانواده این است که شخصیت‌های آن بزرگ نمی‌شوند و در طول همهٔ فصل‌ها، سن یکسانی دارند.

برخی سکانس‌های مرد خانواده از شیوهٔ خاصی پیروی می‌کند و در بین صحبت کردن یک شخصیت در یک صحنه، تصویر قطع می‌شود و تصویری از آینده، گذشته یا هر آنچه در ذهن شخصیت هست، نشان داده می‌شود.

مثلا در یکی از سکانس های انیمیشن پیتر در جواب سوال کریس میگوید:از مادرت بپرس چون من اصلا تو انتخاب کردن خوب نیستم.

بعد صحنه ای از قبل میبینم که پیتر‌ در حالی که فروشگاه دو دقیقه دیگر بسته میشود بین دوراهی خرید dvd (ارنست به ساحل میرود) و‌ (ارنست به ساحل نمیرود)مانده است.

یکی از ایده های جذاب نویسندگان قرار دادن شخصیتهای سریال در قالب شخصیتهای یک فیلم یا سریال معروف دیگر است.

برای مثال میشود به اپیزود(saving private brian) کرد.

یا در یک سه گانه ویژه شخصیتها در قالب شخصیتهای جنگ ستارگان قرار گرفتند.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد این انیمیشن پر از شوخی های ریز و درشت است.

در واقع این انیمیشن با زمین و زمان شوخی میکند

از شوخی با سرخپوستها و آفریقایی ها گرفته تا شیطان‌و‌خدا

در یکی از سکانسهای فوق العاده سریال مگ‌میگوید:خدایا من را بکش.

بعد از چند لحظه نوری قرمز روی صورت مگ پدیدار میشود.و بعد خدا را میبینیم که با اسلحه مگ را نشانه گرفته است.

البته شوخی های مرد خانواده با فقط به موضاعات و نژاد ها و ادیان ختم نمیشود و تقریبا اکثر افراد مشهور در این انیمیشن نقش کوتاهی دارند.

از هیتلر و انیشتین و آبراهام لینکلن گرفته تا شان پن و کوبین و باب راس!!!!

جالب است بدانید برخی از افراد مشهور در این انیمیشن حضوری افتخاری به عنوان صداپیشه داشتند.

مانند جانی دپ به‌جای ادوارد دست قیچی؛یا رابرت داونی جونیور که یک شخصیت اختصاصی برای خود داشت؛و د راک به جای خودش.

در آخر باید بگویم اگر دنبال سریال انیمیشنی میگردید که با اینکه ۲۰ دقیقه است شما را به اندازه چند ساعت بخنداند و کمی شما را از فکر به مشکلات زندگی دور کند مرد خانواده بهترین گزینه است.

حال شما را به خواندن برخی از دیالوگهای بامزه انیمیشن دعوت میکنم.

{دیالوگ ها}

استووی:اون به من یاد داد چیزی به نام عشق وجود نداره.این فقط یک کلمه است که تو خیابون مدیسون برای اینکه کِرِم پوست و ماشین دونفره هاشون رو به مردم بندازن استفاده میکنن

برایان:پیتر؛بلای آخر مرگ اولین پسرته

پیتر:وای استووی!!!!

برایان:اولین پسرت؟؟؟

پیتر:واییی لوئیز!!!

برایان:زنت

پیتر:واییی کریس

پیتر:ببین کریس؛من هیچوقت بهت دروغ نگفتم؛به جز اون؛اون؛اون؛اون؛اون؛اون؛اون؛اون؛اون؛اون و این!!!!

استووی:میدونی مامان؛زندگی مثل یک جعبه شکلاته؛نمیدونی چی گیرت میاد؛اما برای تو مثل جعبه نارنجکِ.

برایان:چه چیزی میتونه شما رو هیجان زده کنه؟

کریس:خوردن یک سنگ ریزه!!!!

لوئیز:استووی دستم رو بگیر.

استووی:مادر من ترجیع میدم انگشت شما رو بگیرم

پیتر:تو کی هستی؟

مرگ:کالیستا فلوکهرت.میخواستی کی باشم مرگم دیگه.

مجری:جناب گریفین بحث رو آغاز کنید

پیتر:آم؛سلام.من پیتر گریفین هستم.به من رای بدید

پیتر:من نپتون هستم؛خدای دریاها؛من طوفان را به وجود می آورم

نپتون:نپتون من هستم و تو هیچ یک از ویژگی های من رو نداری.

منابع:ویکی پدیا

http://www.film9.net/%d8%af%d8%a7%d9%86%d9%84%d9%88%d8%af-%d8%a7%d9%86%d.

کارتون فن خانواده ,سریال ,انیمیشن ,پیتر ,یک ,گریفین ,این انیمیشن ,را به ,مرد خانواده ,یکی از ,عالی‌ترین فرصت ,جایزه annie شده‌استمنبع

معرفی سریال بوجک هورسمن – تجربه غم و شادی در هالیوو

تجربه من از تماشا انیمیشین آبشار جاذبه(:

شخصیت سالی در کارخونه هیولا ها مرده است !

بهترین دیالوگ های باب اسفنجی

حقایقی جالب درباره کارتون تام و جری که نمی دانستید

معرفی انیمیشن سریالی Family guy؛با ماجراهای خنگ بزرگ و خانواده اش همراه شوید

10 شخصیت محبوب کارتونی که از روی آدم های معروف درست شدند

مشخصات

آخرین جستجو ها

voocher11 طرح توجیهی گلدن رویال بورس انواع لوازم جانبی موبایل در مشهد تولیدی کیف دنده زنی معرفی کالا فروشگاهی دانلود برای شما تخفیف ویژه فقط برای امروز سومینا ، فردوسی